Kocha poezję i baśnie; przyrodę Dalekiej Północy i liturgie bliższego Wschodu. W czasie dobrych dni rozpoznaje siebie we fragmencie poematu Shelleya:
On teraz z przyrodą się zjednoczył. Głos jego
Słychać w dźwiękach natury - od gromu
Do pieśni ptaka w nocy. Zmysły go dostrzegą
I w ciemności, i w świetle. Nieobcy nikomu,
Kto przemierza komnaty ogromnego domu
Przyrody, żyje wszędzie w barwie skał i w woni
Polnych ziół, od kiedy wchłonęła go potęga
Która wierną miłością świat od śmierci chroni".
Wiek: po przejściu conradowskiej smugi cienia, a w formie bardziej wulgarnej, ale za to mniej archaicznej - po trzydziestce. Wykształcenie: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne w Szkole Głównej Handlowej, Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Fascynacje, zainteresowania, hobby: epika homerycka i Grecja epoki heroicznej. Dewiza życiowa: Omnia vincit amor (tym razem na poważnie). Ważne postaci: Marek Aureliusz, Lew Tołstoj, Karol Wojtyła, Zbigniew Herbert, Gustaw Herling-Grudziński, Ryszard Kapuściński. Wspólnie z Horyzontami rozbudza w uczestnikach wypraw fascynacje Rosją i Bliskim Wschodem.
Absolwentka Turystyki i Rekreacji we Wrocławiu Pilotaż rozpoczęła z językiem niemieckim, ale potem pokochała kulturę, architekturę i sztukę Francji oraz hiszpańskiej Katalonii. W Italii zakochała się 20 lat temu od pierwszego wejrzenia i tak ma do dziś . Jest ogromną miłośniczka gór i instruktorką narciarstwa. Tatry i Dolomity to jej ukochane miejsca na ziemi. Ukończyła też kurs Przewodników Sudeckich. W wolnym czasie oprowadza po Gdańsku, Gdyni i Sopocie będąc licencjonowanym przewodnikiem po Trójmieście.
Prawnik z wykształcenia, pisarz z wyboru. W reportażach zebranych w książkach „Południe” i „Cyklon” prowadził czytelnika przez południową Azję, Afrykę i Amerykę Łacińską. Autor „Miedzy” nominowanej do Nagrody Literackiej Gdynia. Za powieść „Podkrzywdzie” nominowany do Paszportów Polityki i Nagrody Literackiej Gdynia. Laureat im. A. Włodka przyznawanej przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Laureat Kolosa za wyprawę w Himalaje Birmańskie oraz Nagrody im. A. Zawady. Wyróżniony na Kolosach za pionierską wyprawę przez puszczę Minkebe w Gabonie. Kiedyś samotnie pokonał pieszo Atakamę. Stypendysta Ministra Kultury i Miasta Krakowa. Mieszka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Pracował w redakcjach kilku czasopism, radiu i firmie telewizyjnej, a także w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, ale jego życie zmieniło się na lepsze dopiero wtedy, kiedy kupił swój pierwszy teleobiektyw. I chociaż skończył studia humanistyczne i zrobił nawet doktorat z literaturoznawstwa, pierwszą książką, jaką napisał, były Zwierzęta chronione w Polsce. Uwielbia czarny humor i myśli nieoczywiste, a także wszystkie pory roku i rozmaite szerokości geograficzne. Jego wielką pasją jest fotografowanie dzikiej przyrody.
Na zdjęciu to ten po prawej ;). Z zawodu lekarz-stomatolog - niemal zjadł zęby podczas wędrówek po świecie. Pasjonat podróżowania, a w szczególności wędrowania po górach. Od kilkunastu lat zafascynowany jest Azją Południowo-Wschodnią. Przemierzył Himalaje, Andy, afrykański Atlas, Alpy, Karpaty i góry Szkocji. W podróżach najbardziej ceni spotkania z ludźmi, klimaty i smaki - szczególnie te ostre. Miłośnik muzyki etnicznej i różnych mniej lub bardziej przydatnych gadżetów.